შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი (ანგისა) - ახალციხის საავტომობილო გზაზე ხულო-ზარზმის მონაკვეთის რეკონსტრუქცია
ხულო-ზარზმის განახლებული გზა სამცხე-ჯავახეთისა და აჭარის რეგიონებს უმოკლესი გზით დააკავშირებს ერთმანეთთან. გზა საკმაოდ რთულ გეოლოგიურ რელიეფზე გადის და მისი სიგრძე 42 კმ-ია. აღნიშნული გზის რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქცია ხელს შეუწყობს, როგორც ზემო აჭარისა და სამცხე-ჯავახეთის მოსახლეობის სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებას, ისე – ტურიზმის განვითარებას, რადგან აკავშირებს ბეშუმის სამთო-სათხილამურო კურორტს ბათუმსა და თბილისთან.
აღნიშნული საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქციის შედეგად, მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდება საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოება. ამასთან, განახლებული გზით, ბათუმიდან ახალციხემდე მგზავრობის დრო 1.5 სთ-ით შემცირდება. სარეაბილიტაციო მონაკვეთი დაბა ხულოდან იწყება, გაივლის გოდერძის უღელტეხილს და ადიგენის სოფელ ზარზმამდე მივა. ამ ეტაპზე 16 კმ გზის რეაბილიტაცია დასრულებულია.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია 4 ხიდის მშენებლობაც. სამშენებლო სამუშაოები 2021 წელს დაიწყო და 2024 წელს დასრულდება.

The renovated Khulo-Zarzmi road will connect the regions of Samtskhe-Javakheti and Adjara in the shortest way. The road passes through a rather difficult geological terrain and its length is 42 km. The rehabilitation of this road will contribute to the improvement of the socio-economic situation of the population of Zemo Adjara and Samtskhe-Javakheti, as well as to the development of tourism, as it connects Beshumi mountain-ski resort with Batumi and Tbilisi.
As a result of the rehabilitation-reconstruction of this motorway, road traffic safety will be significantly improved. In addition, with the updated route, the travel time from Batumi to Akhaltsikhe will be reduced by 1.5 hours. The rehabilitation section starts from Khulo township, passes through Goderdzi pass and reaches Zarzma village of Adigeni municipality. At this stage, the rehabilitation of 16 km of road has been completed.
Construction of 4 bridges is also planned within the project. Construction works started in 2021 and will be completed in 2024.